VSDISPLAY 15.6" IPS LCD Screen 15.6 inch 1920X1080 B156HAN01 with LCD Controller Board
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
LCD Controller Board: Board Work for 30Pin EDP LCD ScreenInput Power Adapter: 12Vdc More than 2A.Come In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <0.3WAudio Input: Audio Output: EarphoneOSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So OnLanguage: EnglishBoard Size: 77mm x 55mm x 16mm15.6" LCD Screen B156HAN01.2:Display Mode N, ADS, Normally Black, TransmissiveResolution 1920RGB)×1080Outline Size 359.5 × 223.8 × 3 (H×V×D)Display Area 344.16 × 193.59 (H×V)Brightness 300 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]Signal Interface eDP (2 Lanes) , Connector , 30 pinsBacklight WLEDInput Voltage 3.3V (Typ.)Packing list :1× LCD Controller Board VS-RTD2556H-V11× 15.6inch B156HAN01.2 1920X1080 IPS LCD Screen1× Signal Cable1× Keyboard With Cable
  • Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
  • Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A.
  • 15.6" LCD Screen B156HAN01.2:Resolution 1920RGB)×1080,Brightness 300 cd/m² (Typ.)
  • Signal Interface eDP (2 Lanes) , Connector , 30 pins
  • Packing list : 1× LCD Controller Board VS-RTD2556H-V1 1× 15.6inch B156HAN01.2 1920X1080 IPS LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
UPC 601285643182
Brand VSDISPLAY
Color Black
Brightness 300 cd/m²
Model Name B156HAN01
Resolution FHD 1080p
Screen Size 15.6 Inches
Aspect Ratio 16:9
Display Type LCD
Manufacturer VSDISPLAY
Model Number B156HAN01.2
Refresh Rate 60 Hz