Tile Redi USA P3660LRB36KITBN Base'N Bench Shower Pan and Bench, 72" W x 36" D, Left Round Brushed Nickel Drain Plate
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
  • Polyurethane
  • Includes: Bench, flashing, and leak-proof shower pan with integrated curb and splash walls
  • Pre-pitched pan and bench to ensure proper drainage
  • Installed Base'N Bench dimensions: 72" width x 36" depth x 17.75" height features 2-inch left pvc drain
  • Pan: 60" width x 36" depth; Bench: 12" width x 32" depth